در اهواز
در اهواز

کاروانسرا ها از گذشته های دور نقش بی مثالی در انتقال اخبار و فرهنگ ها داشته اند. اینجا جایی بود که هم محل اقامت افراد در شهرهای مقصد را فراهم می­نمود و هم در مسیر های بازرگانی نقش تجارت خانه را ایفا می­کرد. حجره ها و اتاق های کنار هم با دالان های تو در تو، طاق های گنبدی با آیینه کاری یا کنده کاری های ایرانی چیزی است که در این کاروانسرا ها به وفور به چشم می­کند و چشمان بیننده را نوازش می­دهد.

سرای ماندگار عجم یا کاروانسرای شیخ خزعل یکی از مکان های استراتژیک تجاری و مخابره اخبار مهم حکومتی بوده که این روزها به عنوان موزه فرهنگ مقاومت نمایش داده می­شود. زیبایی این کاروانسرا و محبوبیتش تا حدی بود که در زمان برپایی آن اوضاع سایر ایستگاه های تجاری و استراحتگاه ها کساد شد. رونق آن به سبب شهرت اتفاق افتاد اما دیری نپایید که این آیینه معماری ایرانی و سنتی نیز دستخوش ناملایمات قرار گرفت و به سوی پیوست به خاطرات شتافت.

اطلاعات بیشتر   مرقد علی ابن مهزیار در اهواز

امروز که انعکاس صور جادویی در دنیای غیر واقعی ممکن شده این مکان زیبا نیز مورد توجه قرار گرفت و معماری زیبای آن که الهام بخش هنرمندان بوده، به تصویر کشیده شد. هر چند که این هنرمندان یارای مقابله با دست روزگار را نداشتند و این سرا مورد بی مهری قرار گرفت اما ثبت تصاویر آن از گزشته تا به امروز مانع حذف آن از خاطر نسل های آینده خواهد شد. در گوشه ای از شهر زیبای اهواز خانه ای است که شما را فرامی­خواند.

اطلاعات بیشتر   پارک سه دختر در شهر اهواز - آدرس(لوکیشن) پارک 3 دختر

اهواز زیبا که همیشه میهمانان را در قلب خود جای می­دهد، هزاران فرصت را پیش روی شما قرار داده تا به ریسمان تاریخ فرهنگ این سرزمین چنگ بزنید و توشه ای در کوله بار خاطرات خود برچینید. این مقصد گردشگری بی مثال انواع مکان های دیدنی را در کمترین فاصله از هم جای داده و رشته ای شگفت از دیدنی هایی بی تکرار آفریده تا شما با ورود به این مسیر، بر سر سفره کریمانه مردم این دیار بنشینید.

اطلاعات بیشتر   خیابان فلافلی ها در اهواز

اهواز شهر پل ها، شهر شب های بیدار شما را فرا می­خواند تا با سفر به این زیبای بی همتا، از مکان هایی دیدن کنید که مثل و مانندش را در هیچ جای دنیا نخواهید یافت. این شهر پرخاطره که شاعران و ترانه سرا ها در وصفش شعرها سروده اند و هل هله و شادی مردمش زبان زد بوده، جاذبه ای بی نظیر برای گردشگران فراهم نموده است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *