دراهواز

لیست قیمت فروش و خرید برنج | در اهواز

 • افزودن به علاقه‌مندی 931 بازدید 690,000 تومان
 • برنج

  خرید برنج در اهواز

  برنج فریدونکنار، برنج علی کاظمی، برنج دودی، برنج باسماتی، برنج پاکستانی، برنج تایلندی، برنج چمپا، برنج دم سیاه، برنج شیرودی، برنج صدری، برنج طارم، برنج طارم هاشمی، برنج عنبربو، برنج فجر، برنج قهوه ای، برنج کامفیروزی، برنج کشت دوم، برنج نیم دانه، برنج هاشمی،برنج هندی، برنج وحشی

  خرید برنج در اهواز
  خرید برنج در اهواز

  برنج ایرانی و خارجی درجه یک

  اصلی ترین پایه غذا های خوردنی ایرانی برنج می‌باشد. خرید محصبولی باکیفیت و مرغوب برای خیلی از خریداران مسئله مهمی است. چون برنج هم دارای تنوع زیادی است و هم داراب فاکتورهای مختلفی است که روی قیمت نهایی این محصول اثر می‌گذارد . اگر شما از خریداران انواع محصولات برنج ایرانی از هاشمی گرفته تا عنبربو و  فجر، و چه خریدار برنج های خارجی هندی تا برنج های پاکستانی و ژاپنی، دانستن ویژگی های این محصولات برای شما بسیار مهم است.

  خرید برنج ایرانی

  برنج های ایرانی دارای سطح نشاسته‌ی متوسطی هستند و به همین علت موقع پختن، یا خمیری شده و یا به حالت دانه دانه در می‌آید. هفتاد درصد برنج تولیدی در ایران، داخل استان‌ های مازندران، گیلان و گلستان کشت می‌شود. استان‌های فارس، خوزستان و اصفهان نیز در کشت این محصول سهیم هستند. نام خیلی از این برنج‌ها به اسم شهر تولید کننده اشاره می‌کند. مانند برنج چمپای قصر دشتی و برنج طارم فریدونکنار و یا برنج صدری آستانه اشرفیه. هر کدام از این برنج‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارا هستند.

  انواع برنج ایرانی

  معروف‌ترین برنج ایرانی، برنج طارم می‌باشد که در یک سری مناطق خاص کشت می‌شود و بستگی به ویژگی ها و موقعیت محیطی دارد. برنج طارم که به شکل استخوان مانند خود معروف است و رنگش سفید مایل به کرم می‌باشد، دارای انواع مختلفی هست همانند برنج طارم عطری، طارم صدری، طارم هاشمی، طارم دم سیاه و…

  گران‌ترین برنج ایرانی برنج کشت دوم بوده که نوع دیگری از انواع برنج می‌باشد. بعد از برداشت اولین کشت، برنج مجدد در زمین کاشته می‌شه. مرداد ماه، زمان کاشت این نوع برنج و آبان ماه زمان برداشت آن است.

  برنج هاشمی دارای رنگ سفیدی مایل به کرم بوده و دانه هایش چاق و کشیده تر از دیگر برنج‌ ها است. برنج شیرودی بعد از برنج کشت دوم و برنج هاشمی و برنج طارم، بهترین گزینه در بین سایر برنج های ایرانی است. این برنج تقریبا مشابه برنج هاشمی بوده اما از عطر کمتری دارا است. برنج دم سیاه نیز از خانواده‌ی برنج صدری بوده که از شلتوک قهوه‌ای رنگ و ریشه سیاه رنگ دارد و به همین علت به این اسم مشهور است. قیمت برنج دم سیاه نیز با قیمت برنج طارم و برنج هاشمی و… تقریبا یکسان است.

  برنج عنبربو، معروف‌ترین برنج جنوب ایران است که نام دیگرش برنج چمپا می‌باشد. برنج عنبربو قد کوتاهی دارد و دانه‌های تپلی نیز دارد. عطر و طعم دلنشین، طبع گرم داشته و از دسته‌ برنج‌های نیم دانه و تمام دانه می‌باشد. قیمت این، نسبت به دیگر برنج‌های بازار ارزان‌تر است.

  برنج قهوه ای نیز یکی دیگر از انواع برنج‌های ایرانی است که دارای سبوس زیادی است و در واقع همان برنج سفید بوده اما پوسته‌ ای نازک قرمز و مایل به قهوه‌ای دارد.برنج قهوه ای گزینه خوبی برای لاغری می‌باشد.

  انواع برنج خارجی

  برنج خارجی، یکی از پر‌ مصرف‌ترین برنج‌‌ها در ایران است. معمولا این نوع برنج‌ها کیفیت کمتری نسبه به برنج های ایرانی دارند. البته همین برنج‌های خارجی، دارای کیفیت‌ها و قیمتهای متفاوتی هستند. برنج هندی، پاکستانی، تایلندی و برنج ژاپنی از بهترین برنج های خارجی هستند. برنج نیم دانه نیز میان این برنج ها بسیار پرطرفدار است.

  خرید اینترنتی برنج ایرانی و خارجی

  برای خرید برنج، فاکتورهای زیادی وجود دارد مخصوصا اگر به دنبال خریدبرنج به صورت عمده باشید. قیمت برنج های بازار از جمله مهمترین فاکتورها بوده و از آنجایی که قیمت برنج ایرانی و خارجی بسیار متونع است، دست های خریدار برای انتخاب بسیار باز هستند. با این حال قیمت برنج طارم هاشمی، برنج کشت دوم و… از قیمت برنج‌های خارجی، خیلی بیشتر می‌باشد اما با این حال متنوع بودن قیمت ها به قدرت انتخاب کمک شایانی خواهد کرد. هنگام یک خرید اینترنتی باید به امتیاز هر محصول و نظرات سایر مشتریان نسبت به فروشنده دقت نمایید.