در اهواز
در اهواز

یک بنای تاریخی با تاریخچه ای زیبا و دلنشین که برای همه شنیدنی است. اینجا جان پر خاطره و حس های ناب گذشته است. نمادی که استواری آن را از ستون ها و نخلی که میانه حیاطش جا خوش کرده می­توان یافت. داستان این خانه سالخورده از وسط زندگی مردم و فرهنگ ایشان می­گذرد. پله های خشتی کناره راهروی ورودی به طبقه بالا، ایوان مشرف به حیاط و باغچه ها و … همه خبر از تکاپوی اهالی این خانه و رفت وآمد های به داخل آن دارد.

inahvaz sos

معماری ایرانی و سنتی آن، پنجره های رنگارنگ، گچبری های بی نظیر، در و پنجره های چوبی و حتی قالی نصب شده در سقف شربت خانه آن هر بیننده ای را برای دیدن این بنای بی نظیر به اهواز می­کشاند. دسترسی راحت به آن به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر نیز مزید بر علت شد که طرفداران این فضای رمانتیک سنتی به این مکان زیبا بروند. بهار سهراب با روحیه ای مملو از عاشقانه ها در عین سیاست ها این خانه را ساخته و بسط داده است.

اطلاعات بیشتر   خانه دادرس در اهواز

از ورودی آن این همبستگی به چشم می­خورد که هنوز آثار معماری ایرانی قویا در آن زنده ست و تصاویری از هنر ایرانیان در آن مکان نصب شده است. از درب اصلی این خانه زیبای بی همتا که وارد شوید دیوار های خشتی و اتاق های کوچک ورودی دیده می­شوند. دور تا دور حیاط دلباز آن که این روز ها با تخت های چوبی منبت کاری شده مزین شده، اتاق های کوچک با در و پنجره های چوبی رنگارنگ دیده می­شود که آن هم محل اتصال مردم و فرهنگ را جان می­دهد.

اطلاعات بیشتر   بازار عبدالحمید در اهواز

بوی نم خاک باغچه ها، صدای پرنده ها و نخل کج مشهور در حیاط با ترکیب میز های چوبی، چیزی است که بیننده را به شور و شعف بی حد و مرز دعوت می­کند. به سمت راهروی ورودی طبقه بالا که حرکت کنیم به حیاط خلوت با حوض زیبای کوچک آن می­رسیم. این منظره خنکای مطبوع را حتی در تابستان به صورت شما می­پاشد و محلی دنج برای قراری دوستانه یا عاشقانه را برای شما فراهم می­کند. اینجا یک سکوی پرتاب رویایی است.

آرام آرام به سمت راه پله کوچک کنار حیاط خلوت حرکت می­کنیم، بوی نم خاک و رطوبت هوا هنوز حس می­شود که ایوان ورودی به طبقه بالا را می­بینیم. دیوار های دست نخورده خشتی با در کوچک چوبی در سمت راست و چند پله برای ورود به ایوان سمت چپ اولین چیزی است که توجه ما را جلب خواهد کرد. این محل درست همان جایی است که به کل حیاط سیطره دارد و فضای تمام خانه دیده می­شود.

اطلاعات بیشتر   علی تگری(ایستگاه خنک کننده اهواز) آدرس علی تگری در اهواز

یک لوکیشن جذاب برای عکاسی، محلی برای دورهمی های ما، دیدن فرهنگ و هنر اصیل ایرانی، خرید صنایع دستی و … چیزهایی است که این خانه قدیمی و زیبا برای ما مهیا نموده است. این تصویر همان چیزی است که شما برای کنار خاطرات خود قرار دادن به آن نیاز دارید. این موزه تاریخ و فرهنگ بی نظیر شما را برای ثبت این خاطرات به همراه چند یادگاری خاص و ویژه یاری خواهد کرد.

✅ دراهواز بهترین باش 💯
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *