دراهواز
دراهواز

به هر جا که سفر کنید اولین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد، المان ها و نماد های آن شهر یا کشور خواهد بود. بسیار زیباست که هر جایی را با تصویری خاص به یاد می­آوریم. خوزستان زیبای ما با نماد نخل استوار شناخته می­شود و چند المان جذاب دیگر مانند پل سفید، پل کابلی، قایق ها، لنج و … نیز با نام اهواز در سراسر جهان شهرت پیدا کرده اند. پارک قوری با قوری های زیبای خود نیز یکی از این زیبایی های وصف نشدنی در شهر اهواز است.

این پارک زیبا که در نزدیکی ساحل کارون و منطقه گلستان قرار دارد تا کنون شاهد برگزاری فستیوال های زیادی بوده است. وجود فضای سبز و درختان بلند، فضای پیاده روی و سنگ فرش های زیبا، این پارک را برای یک تفریح عصرانه آماده می­کند. مردم اهواز از این پارک برای شب نشینی های خانوادگی، قدم زدن در کنار دوستان، تماشای ساحل کارون و … استفاده می­کنند. تجربه بازی های خانوادگی در فضای بزرگ پارک قوری یکی دیگر از جاذبه های این پارک است.

این پارک زیبا که از گذشته مورد توجه گردشگران و مسافرانی که به اهواز سفر می­کنند بوده، اما دلیل اصلی آن دسترسی آسان به تمام امکانات رفاهی و تفریخی است. این تجربه شگفت انگیز یعنی سفر به اهواز شما را با فرهنگ غنی، آداب و رسوم، سبک زندگی و … مردم خونگرم خوزستان و اهواز آشنا خواهد کرد. پارک قوری چندین بار میزبان برگزاری محافل فرهنگی و جشنواره های مختلف بوده است.

اهواز زیبا همه ساله خصوصا در فصل بهار میزبان مسافران زیادی بوده و این موضوع سبب شد که گردشگران فصل بهار و ایام نوروز را برای گردش در اهواز انتخاب کنند. طبیعت خوزستان در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی است تا جایی که نظیر آن را در هیچ جای کشور نخواهید یافت. در اهواز زیبا سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید و از گردش در رودخانه کارون و ساحل زیبای آن، پارک های دل انگیز و نماد های بی نظیر آن لذت ببرید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *