دراهواز
دراهواز

زیارتگاه ها همیشه محفل عاشقانه ای برای دوست داران فراهم می­آورد. این محفل عاشقانه گاهی شما را از زمین جدا می­کند و به آسمان می­برد. حس سبک بالی و قرار گرفتن در یک فضای معنوی، غذای روح شما را تامین کرده تا در این دنیای پر تلاطم به تغذیه آن یپردازید. آنجا که مامن عارفانه است و رنگ، نژاد، دین و مذهب در آن جایی ندارد، همان جایی که به وقت دلتنگی سر بر تربتش می­گذاریم و دل هایمان را به حریم امن الهی می­رسانیم.

جایی در کنجی خلوت به دور از هیاهوی دنیا به رشته اتصال، وصل خواهبم شد و از دنیا جدا شویم. جایی که هیچ نقطه تاریکی در آن وجود نخواهد داشت. حالا ببینیم اگر این مامن عارفانه فراتر از مذهب و دین باشد، برای همه ی مردم در دسترس باشد و در آنجا هر کسی می­تواند وارد شود و به جرگه عاشقان بپیوندد. حرم امن علی ابن مهزیار اهوازی جایی است که شما را به این نقطه امن حارج از هر هیاهوی دنیایی می­رساند.

اگر به اهواز سفر کنید آوازه این حکیم را از هر سو خواهید شنید. دانشمند مردمی از دیار ترساها که با عشق بی مثالش به وادی مسلمانان پیوست و مردم را به سوی این عشق بی پایان دعوت نمود. اهواز که سرزمین عاشقان و عارفان بود این فرزند خود را به پیشوایان ارزانی داشت تا امروز پناهگاه پیروان آن ها باشد. محال است که سفر به اهواز بدون زیارت مرقد علی ابن مهزیار این شهر را ترک کنید.

زیازتگاه های تاریخی و مذهبی وقتی به این پتانسیل برسند، بر جذابیت آن ها افزوده می­شود و انتقال فرهنگ در آن ها سریعتر اتفاق خواهد افتاد. شهر اهواز با پیشینه تاریخی بی نظیر این مکان مقدس را به یکی از نقاط گردشگری بدل کرده که در آن همبستگی فرهنگی، تاریخی و مذهبی صورت بپذیرد. این زیارتگاه زیبا با معماری ایرانی و اسلامی تصاویر زیبایی را نیز به یادگار خواهد گذاشت که تلفیقی از هنر، فرهنگ و تاریخ خواهد بود.

برای رسیدن به این لوکیشن زیبا و به یادماندنی کافی است که خود را به انتهای ساحلی شرقی برسانید و از کنار پل سیاه عبور کنید و به سمت اولین کوچه بروید. پس از آن گنبد و مناره های حرم علی ابن مهزیار اهوازی را خواهید دید و فضایی نوستالژیک که یادگار مردم این شهر است، در اولین ورود شما به چشم خواهد خورد. ورودی حرم با فضایی در آمیخته از فرهنگ مردم مملو از دستفروشانی است که برای شما سوغاتی های اینجا را مهیا نموده اند.

✅ دراهواز بهترین باش 💯
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *