در اهواز
در اهواز

سفر در گذشته و آشنایی با زیستی که پیش از ما در اینجا حکم فرما بوده، قطعا در آینده و امروز ما تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. اهواز دیباچه ای ماندگار از صفحات تاریخ پر فرار و نشیب، یادگاری هایی را در دل خود جای داده که در موزه های مختلفی نگهداری و حفظ می­شوند. شاید این یادگاری ها دیگر هیچوقت تکرار نشوند اما اینجا در سایه فضایی امن، برای آیندگان و امروز مردمان به نمایش گذاشته می­شوند.

اهوار زیبا چندین موزه شگفت انگیز دارد که هر کدام به روزگاری اشاره دارد اما زیبایی این موزه ها زمانی کامل می­شود که در هر یک کالایی بی نظیر جای داده شده، در موزه هنر های تجسمی اشیاء سفالی به یادگار مانده از تاریخ چند هزار ساله و در موزه صنایع دستی سوغاتی های مردم این دیار را خواهید دید. اما در موزه هنر های معاصر شما با رخداد های زندگی مردمی که کمی قبل تر از شما زیسته اند، آشنا خواهید شد و این مکان سیر در گذشته ای نه چندان دور را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر   هر آنچه که درباره پل‌سیاه اهواز باید بدانیم

موزه پلی است به گذشته هر چه این گذشته پر بار تر، موزه قدرتمند تر ظاهر می­شود. این زیبایی که رو به تاریخ دارد، قلم مصور و گویای زندگی گذشتگان ما است و قدم گذاشتن در این مسیر روشن برای ما قصه ای بی تکرار خواهد ساخت. تاریخ پر بار ما صحنه ای است کخ چراغ آینده را برای ما روشن می­کند. تصور کنید که بر روی پلی قدم می­گذارید که در ابتدای آن کاملا تاریک باشد و با هر قدم شما این پل به سوی روشنایی سیر می­کند.

اطلاعات بیشتر   بازار عبدالحمید در اهواز

موزه هنر های معاصر در اهواز زیبای ما نیز پلی است به گذشته این شهر که در مرکز شهر اهواز قر ار گرفته است. این تجلی زیبای هنر و تاریخ با سیطره بر اصلی ترین مکان در اهواز و اشراف بر جاده ساحلی و رود کارون، در دسترس عزیزان قرار گرفته است. مسیری زیبا که رسیدن به تاریخ معاصر، بزرگان و اندیشمندان، رویداد های خاص و ویژه را به نمایش می­گذارد. مجموعه ای از زیبایی و با بخش های مختلف را در این مکان خواهید دید.

اطلاعات بیشتر   خیابان فلافلی ها در اهواز

اگر به دنبال نشانی فرهنگ خانه اهواز هستید یا اگر به تاریخ معاصر علاقه مندید، موزه هنرهای معاصر اهواز جایی است که شما را به این سوی قصه ها می­آورد. بعد از سفر در تاریخ شگفت انگیز می­توانید در کمترین زمان خود را به ساحل کارون یا بستنی فروشی های مرکز شهر برسانید و این گشت و گذار را خاطره انگیز تر کنید. ثبت یک خاطره در این نقطه که با تمام زیبایی های شهر در کمترین فاصله هستید، حس خوب اهواز گردی را به اشتراک بگذارید.

✅ دراهواز بهترین باش 💯
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *