دراهواز
دراهواز
کلیسای سورت مسروپ در اهواز

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

ایران مهد ادیان و سنت ها است و اهواز همچون نگین درخشنده این انگشتری، اینجا همان جایی است که اقوام، ادیان و فرهنگ های مختلف در کنار هم و به دور از هر زشتی و بدی زندگی می­کنند. در اهواز که شهری است جشنواره هزار رنگ اقوام ئ ادیان در این گوشه کنار شهر جایی است که مامنگاه مسیحیان این شهر معرفی می­شود. مکانی تاریخی و باستانی با معماری اصیل و رنگ های زنده که جاذبه ای بی نظیر برای بازدید کنندگان و گردشگران فراهم آورده است.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

کلیسای سورپ مسروپ در اهواز دقیقا جایی است که شما اتحاد بین ادیان و اقوام در اهواز را خواهید دید. جایی که پیروان حضرت مسیح برای عبادت خود تدارک دیده اند و سایر ادیان نیز برای ادای احترام به این پیروان راستین و پیامبر الهی خود این مکان را مورد بازید یا معرفی قرار می­دهند.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

این معماری زیبا از دوره صفویه بر جای مانده و مکانی است که برای هنرمندان الهام بخش طرح های مذهبی و خاص فراتر از مرز ها بوده است.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

نقشه ی جذاب این کلیسا جایی است که زمین و آسمان را به هم پیوند می­دهد، گویی اینجا ارواح عشق به خدا را در سپیدی دیواره های آن می­پرورانند.

اینجا موسیقی شورانگیز یکشنبه ها بر دیوارهای ظلمات می­لغزد و گنبد آسمان را مقصد صوت زیبای راهبران می­کند.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

اینجا بهشت زمین است که با آب کارون غسل پاکی داده شده تا عبادت مخلصان را غبار روبی کند.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

دقیقا از همین نقطه اتصال می­شود به مرکز ثقل جهان و ستون های آسمان رسید.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

کلیسای سورت مسروپ نیز یک آغوش گرم در هوای گرم اهواز را برای هر بیننده ای مهیا کرده تا قدم زدن در یک فضای مقدس و پاک را تجربه کنند. بهار را در این مکان سر کنید که سپیدی آن بر دل های زنگار بسته مرحمی باشد. اینجا رهگذران مفهوم جاودانگی را درک می­کنند و تصویر تازه ای از این زندگی پر تکرار را برای دیگران معرفی می­کنند. اینجا ثبت تصویر این همبستگی، خاطره ای به یاد ماندنی برای شما به یادگار خواهد گذاشت.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

روشنایی این پنجره ها و قوس ها با روشنی دیدگان شما زنده می­ماند و این خشت ها قرمز زینت داده شده به خوبی چهار برج قدرت را به نمایش در آورده اند. حتی نقاشی های آویخته شده از دیوار های این کلیسای زیبا از جاذبه هایی است که علاقه مندان به تاریخ و هنر را به راهروی اصلی کلیسا می­کشاند.

کلیسای سورت مسروپ در اهواز

نه تنها مسیحیان و بلکه مسلمانان و پیروان دیگر ادیان نیز با توجه به شهرت بالای این مکان تاریخی ارزشمند هر ساله برای دیدن آن به اهواز سفر می­کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *