دراهواز
دراهواز

پل کابلی؛ از جمله مناطق گردشگری در دل شهر اهواز پلی بی نظیر با معماری برگرفته از شهر های مطرح دنیا قد علم کرده است. پلی با معماری خاص وشگفت انگیز که از تقابل فیزیک و شیمی برافراشته شده و در ایران همتا ندارد. نورپردازی زیبای این پل منظره شب های بیدار اهواز را چند برابر زیبا کرده و مسافران را به عکاسی در این صحنه دل انگیز در شب و روز فرا می­خواند. قدم زدن در مسیر پیاده رو پل کابلی اهواز که به پاس داشت عید غدیر آن را غدیر نامیده اند نیز تجربه ای بی تکرار خواهد بود.

مسیری دراماتیک با اتومبیل را طی خواهید کرد و در یک پیچ آرام به نقطه ای خواهید رسید که تمام این زیبایی را در یک کادر خواهید داشت. وزش باد و گذر آن از جریان آب کارون نهایتا خنکی مطبوعی را با خود می­آورد که گاهی شرجی هوا طعم این خنکای بی بدیل را به یغما می­برد. از بین دالان های کابلی که می­گذرید انتظار رسیدن به ماه در انتهای این راه آسمانی خواسته ای عجیب و دور از ذهن نخواهد بود.

ناظر این منظره فرا تخیلی لحظه ای را از شکاف بین ابرهای سیاه و نور بی حد و مرز تجربه خواهد کرد که مثل آن را در هیچ کجای ایران نخواهد دید. پل کابلی به نحوی به فرهنگ مردم گره خورده که گویی مردم این شهر هستند که این ریسمان های محکم را به مانند تورهای ماهیگیری خود به آب انداخته اند. گردشگران از مسیر راه آهن که به شهر وارد شوند اولین سازه جذابی که در مسیر آن ها به مرکز شهر خود نمایی می­کند همین دو برج نور افشان هستند.

منظره ای تماشایی از رسیدن پل به ماه که رودخانه کارون با دستان خود آن را بدرقه می­کند، جلوه خاص برای تماشاگران فراهم آورده تا خاطره ای بی نظیر از اهواز را در دل خود برده و این مروارید نهان را برای همه آشکار سازند. صدای موتور قایق ها، صدای دست و هلهله مردم خونگرم اهواز و تصویری از ساحل کارون، منظره ای است که از پل کابلی اهواز شما در ذهن خواهید داشت و محال است به فراموشی بسپارید.

اگر به دنبال سفری هیجان انگیز و با مناظری بی همتا هستید، اگر به دنبال ترکیبی از رود و نخل و صدای آواز هستید یا حتی اگر به دنبال سفری گرم و دیدن مردمان پر مهر می­گردید، سفر به اهواز و گشت و گذار در اهواز می­تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. اگر به اهواز دیار مردم پر مهر سفر کردید حتما به پل کابلی سر بزنید در این مسیر بهشتی که قدم بگذارید مشتری پر و پا قرص این شهر خواهید شد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *