در اهواز
در اهواز
339669622 1182476455768075 978537040414745683 n

هر آنچه که درباره پل‌سیاه اهواز باید بدانیم

«پل‌سیاه» نامی خاص و یکتا از قدیمی‌ترین پل های رودخانه کارون در شهر اهواز است. پل نمادی است برای ارتباط و اتصال بین دو عنصر غیر قابل اتصال که البته می­تواند جاندار یا بی جان باشد. اتصالی که به وسیله آن انتقال تمام عناصر هستی راحت تر و دست یافتنی تر خواهد شد. پل ها حس رهایی را بازگو می­کنند، دقیقا آنجا که میان زمین و هوا معلق ایستاده اید اما ریشه های اتصال شما با زمین کاملا قطع نشده است. پل ها مسیری برای انتقال دو وجه متمایز از یکدیگر را به نحوی فراهم می­کنند که هیچ یک از دو تصویر اولیه آسیب نبیند.

inahvaz sos

پل سیاه، سیاه پل، پل کارگاه یا کارگاه سیاه در اهواز دقیقا این معنی و مفهوم از پل را به نمایش می­گذارد. پلی باستانی و تاریخی که قطار زندگی مسافران بسیاری را از روی خود می­چیند. قطار حرکت می­کند و صدای بوق قطار درست در جایی که هیچ مانعی بین کارون و آسمان نیست به صدا در می­آید. تلفیق معماری مدرن و سنتی بار دیگر شکوه هنر ایرانیان را به نمایش می­گذارد و از هر نقطه این پل شما شهر و کارون را زیر پای خود خواهید دید.

اطلاعات بیشتر   خانه نفیسی در اهواز

نور های نشسته بر بدنه این پل زیبا و خاص، اهواز شهر شب های بیدار را بار دیگر بر سر زبان ها انداخت و پل سیاه را برای شب های تیره به روشنی نشانده است. در گوشه کنار ساحل غربی و شرقی کارون که قدم بزنید این پل فلزی بی نظیر را خواهید دید که محکم و استوار صحنه ای جذاب و بی تکرار را رسم کرده است. این زیبایی درست در جایی تکمیل می­شود که زمین، آسمان، آب و پل با هم تلاقی پیدا می کنند و صحنه ای بکر از حرکت قطار را با زمینه آسمان به دیدگان بیننده ارزانی می­دارند.

اطلاعات بیشتر   بازار عبدالحمید در اهواز

در یک پل پایان تعریف نخواهد شد. در حقیقت همانطور که دو سر یک پل رو به بی نهایت دارند، داستان قطاری که از آن می­گذرد هم بی انتها و بی پایان خواهد بود. این صحنه شور انگیز عکاسان بی شماری را خصوصا در فصل های بهار و زمستان به این میعادگاه فرا می­خواند. درست در جایی که هر آنچه که برای یک تصویر بی نظیر به آن احتیاج دارند در یک سو قرار می­گیرد و طرحی خاص با انواع سوژه را برای آن ها فراهم می­کند.

اگر زاویه دید خود را تغییر دهیم و از بالای پل به پایین و مناظر اطراف نگاه کنیم صحنه ای متفاوت خواهیم دید. نگاه از بالا نمایش حرکت جریان آب و ساحل رودخانه را به نمایش می­گذارد. حس خوب دیدن جزیره های میان رود کارون به همراه حرکت آرام آب در اهواز آن هم بر روی یک پل محکم و استوار بسیار لذت بخش خواهد بود. تاریخچه با شکوه این پل نیز دلیل بسیاری از سفر طرفداران است که به تجدید میثاق می آیند و بر آن بوسه می­زنند.

اطلاعات بیشتر   خانه ماپار در اهواز

یادمانی از چند قصه پر غصه اما قوی و قدرتمند در اهواز که بی شک هر سفر کرده را به سمت این خاک و این دیار فرا می­خواند. شاید تصویر خاکستری بر جای مانده از یک دوربین قدیمی چیزی باشد که شما برای دیدن آن به اینجا سفر کرده اید.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *