در اهواز
در اهواز
18692160 898 در اهواز

شناسایی ۹ هزار و ۲۷۷ نفر مشکوک به دیابت و فشار خون در خوزستان  

[ad_1]

 پژمان بختیاری نیا رئیس مرکز بهداشت خوزستان  گفت: اجرای طرح ملی پویش خود مراقبتی بیماری دیابت و فشارخون بالا برای غربالگری و مراقبت افراد ۱۸ سال و بالاتر از ۲۰ آبان در استان خوزستان همزمان با سراسر کشور آغاز شده و تا ۱۵ دی ماه امسال ادامه خواهد داشت.

او افزود: از اجرای پویش ملی سلامت تا ۲۵ آذرماه ۳۹۴ هزار و ۴۲۸ نفر از جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز غربالگری شده اند.

اطلاعات بیشتر   «طنین مقاومت غزه گرامی باد»

رئیس مرکز بهداشت خوزستان  ادامه داد: از این تعداد ۴ هزار و ۲۳۰ فرد مشکوک به دیابت و ۵ هزار و ۴۷ نفر مشکوک به فشار خون بالا شناسایی شد که برای تشخیص نهایی و مراقبت به سطح بالاتر ارجاع داده شدند.

آقای بختیاری نیا گفت: همچنین از جمعیت غربالگری شده ۲۴ هزار و ۵۶۲ نفر سابقه دیابت و ۴۰ هزار و ۳۳۹ مورد سابقه پرفشاری خون داشتند.

او  می‌گوید: در این طرح علاوه بر ارائه خدمت غربالگری به عموم مردم در خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت،  پایگاه‌های سیار به صورت فرصت طلبانه در مکان‌هایی از جمله؛ سازمان‌ها، ادارات، بیمارستان‌ها و درمانگاهها، مصلا‌های نماز جمعه و…  به جمعیت زیر پوشش خدمت غربالگری ارائه می‌کنند.

اطلاعات بیشتر   جلسه هماهنگی امور اجرایی و عمرانی و ترافیکی منطقه ۶

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بیماری‌های مزمن از جمله دیابت و پرفشاری خون می‌تواند مدت‌ها بدون علامت بالینی باشد و فرد از بیماری خود اطلاع نداشته باشد و بخاطر بی اطلاعی، درمان و مراقبت مؤثر دریافت نکند، بنابراین غربالگری و شناسایی زود هنگام می‌تواند باعث کاهش بروز عوارض این ۲ بیماری در افراد شود.

اطلاعات بیشتر   ثبت آلودگی هوا در ۶ شهر خوزستان 

آقای بختیاری نیا افزود: با همکاری و مشارکت مردم در این برنامه، بیماران زودتر شناسایی شده و با دریافت مراقبت، درمان لازم و اصلاح رژیم غذایی و انجام فعالیت بدنی مناسب در پیشگیری از بروز عوارض آن اقدام کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهواز

[ad_2]

منبع

✅ دراهواز بهترین باش 💯
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *