در اهواز
در اهواز
18692018 656 در اهواز

شناسایی حدود ۴۰ هزار واحد صنفی غیرمجاز در اهواز


مراد بدری با اشاره به انتخابات هیات رئیسه اتاق اصناف گفت: در انتخابات هیات رئیسه اتاق اصناف، برای اولین بار با پنج رای قاطع تعیین سمت اعضا انجام شد و این انسجام، نقطه عطفی برای اصناف استان خوزستان است.

او  در خصوص اقدامات اولیه اتاق اصناف افزود: در ابتدا سعی کردیم با بهسازی ساختمان اتاق اصناف و تشکیل سالن اجلاس و مهمانسرا، یک فضای مناسب و درخور شان این مجموعه صنفی در مرکز استان ایجاد کنیم. همچنین در حوزه بازرسی سعی کردیم با رویکرد عملیاتی و گزارش محور فعالیت کنیم. یعنی بر اساس شکایت‌های مردمی که به دبیرخانه بازرسی واصل می‌شود، بازرسی‌های صنفی صورت گیرد.

اطلاعات بیشتر   تداوم كاشت نهال، در بوستان ها، بلوارها و میادین سطح منطقه دو

رئیس اتاق اصناف اهواز  همچنین از تشکیل کارگروه عفاف و حجاب برای واحد‌های صنفی خبر داد و گفت: تا پیش از این شاهد بودیم که اداره کل نظارت بر اماکن و امر به معروف و نهی از منکر طبق اختیاراتی که داشتند گا‌ها واحد‌های صنفی را از یک هفته تا یک ماه هم تعطیل می‌کردند. در طرح کارگروه عفاف و حجاب، شرایطی برای واحد صنفی ایجاد شد که با اخذ یک تعهد ثبتی بتوانیم از پلمپ آن جلوگیری کرده و متولی رسیدگی به این مورد اتاق اصناف باشد.

آقای بدری با اشاره به ضرورت ساماندهی صنوف غیرمجاز افزود: تقریبا شصت هزار واحد صنفی در اهواز و صد و چهل و هشت هزار واحد در سطح استان داریم. حدودا چهل هزار واحد صنفی غیرمجاز شناسایی شده که به خاطر مشکلات حوزه صدور پروانه کسب، نتوانسته اند مجوز‌های لازم را کسب کنند و در اتاق اصناف سعی کرده ایم آن‌ها را ساماندهی کنیم.

اطلاعات بیشتر   تداوم گلکاری و کاشت نهال و رسیدگی به حوزه فضای سبز در منطقه 3

او افزود: تشکیل هیات‌های تشخیص حل اختلاف در اتاق اصناف، نهاد داوری، فراخوان جذب و ثبت نام ۱۸۰ نفر دانشجو در دانشگاه مجمع امور صنفی که متعلق به اتاق اصناف است، صدور پروانه‌های تخصصی و راه اندازی کارگروه‌های تخصصی از جمله مشاورین املاک، خودرو، درودگران و عکاسان از جمله اقدامات ما در اتاق اصناف اهواز بوده است.

اطلاعات بیشتر   برگزاری کارگاه آموزشی پرسنل آتش نشانی نیروگاه رامین

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تعاملات بسیار خوبی با اداره کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی، اداره نظارت براماکن عمومی نیروی انتظامی و استانداری داریم، گفت: اتاق اصناف از ۵۳ اتحادیه تشکیل شده که حداقل چهل اتحادیه مانند پوشاک، املاک، کالای خانه، بنکداران، طلافروشان و… اتحادیه‌های قوی‌ای هستند و می‌توانند کمک حال اتاق اصناف باشند.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهوازمنبع

✅ دراهواز بهترین باش 💯
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *