در اهواز
در اهواز
18675843 520 در اهواز

راه اندازی شعبه تخصصی شورای حل اختلاف ویژه ورزشکاران در خوزستان


حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی گفت: ورزشکاران و جامعه ورزشی، اثرگذارترین و بهترین مبلغین اشاعه و ترویج فرهنگ صلح و سازش در کشور هستند و امروز باعث افتخار است که این شعبه در استان راه اندازی گردید.

او می‌گوید: این شعبه با هدف تکریم جامعه ورزش و جوانان و ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های مربوطه تشکیل شده و دعاوی مرتبط با این حوزه با رویکرد مصالحه و به صورت تخصصی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

اطلاعات بیشتر   جلسه افزایش سرویس دهی پارکینگ هسته مرکزی شهر

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان ادامه داد: دستگاه قضایی درصدد ارتقاء جایگاه فرهنگ صلح و سازش، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی در کشور می‌باشد و با استفاده از ظرفیت ورزشکاران و ظرفیت‌های که در استان وجود دارد می‌توان در تحقق این سیاست گام‌های مؤثری برداشت.

او بر اهمیت تشکیل هئیت‌های صلح در تمامی دستگاه‌ها و نهادی‌های فرهنگی که در ارتقاء فرهنگ مردم اثرگذار هستند، تاکید کرد و گفت: نهاد‌های فرهنگی از بهترین ترویج کنندگان اشاعه فرهنگ بسیار ارزشمند اصلاح ذات البین در جامعه هستند که این فعالیت منجر به افزایش و تحقق آرامش و امنیت پایدار در کشور می‌شود.

اطلاعات بیشتر   هوای ۳ شهر خوزستان در وضعیت ناسالم و قرمز

به گفته او با توجه به اینکه همواره در خوزستان، صلح و دوستی بر دشمنی و کینه غلبه دارد و با توجه به این ظرفیت، هئیت‌های صلح در استان باید فعالیت‌های وسیع و بزرگی در جهت نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش داشته باشند.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان با تقدیر از مجموعه معاونت توسعه حل اختلاف استان در راه اندازی شعبه تخصصی شورای حل اختلاف ویژه ورزشکاران، این شعبه را گامی مثبت در راستای ایجاد سازش بین جامعه ورزشی دانست و بیان داشت: از آنجایی که ایجاد صلح و سازش در دعاوی اولویت است، بر این اساس این شعبه در اهواز راه اندازی شد.

باشگاه خبرنگاران جوان خوزستان اهوازمنبع

✅ دراهواز بهترین باش 💯
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *